Posted 13/06/2016 by Arno in Comics
 
 

11 Rode Duivels in Comics


Neen, Brainfreeze wordt geen sportwebsite. Maar ook wij dragen graag ons steentje bij aan de voetbalgekte die het EK 2016 met zich meebrengt. Hoezeer we onze Belgische Rode Duivels ook steunen, hieronder hebben we een opstelling van 11 Rode Duivels uit de comics samengesteld waar geen enkele nationale of internationale ploeg tegen op kan. Een overzicht!

 

DAREDEVIL

 • Echte naam: Matthew “Matt” Murdock
 • Eerste verschijning: Daredevil #1 (1964)
 • Uitgeverij: Marvel
 • Gecreëerd door: Stan Lee, Bill Everett en Jack Kirby

 

daredevilnow

Blinde advocaat by day, gemaskerde vigilante by night. Marvel’s gekende Man Without Fear werd nochtans zeer christelijk opgevoed (en zijn moeder is zelfs een non), maar gaat de criminelen van Hell’s Kitchen te lijf als waarschijnlijk de meest gekende rode duivel van ze allemaal. Ondanks zijn blindheid, zijn z’n andere zintuigen zodanig verhoogd dat hij een waardige aanwinst vormt voor ons team.

Positie op het veld: Doelman. Hij ziet de bal misschien niet aankomen, maar wie heeft dat nu nodig wanneer je een inwendige radar hebt?

 

MEPHISTO

 • Echte naam: Mephistopheles
 • Eerste verschijning: Silver Surfer #3 (1968)
 • Uitgeverij: Marvel
 • Gecreëerd door: Stan Lee en John Buscema

 

Mephisto

For all intents and purposes, Marvel’s versie van Satan. Mephisto is onder meer verantwoordelijk voor de creatie van Ghost Rider, het wissen van Spider-Man’s huwelijk met Mary Jane, de geboorte van Blackheart en doet niets liever dan goedaardige helden corrupt te maken. Desalniettemin zijn de immense helse krachten van deze bijna onsterfelijke godheid een grote aanwinst voor bijna eender welk team.

Positie op het veld: Voorstopper. Al is deze wel most likely om de match van buitenaf te beïnvloeden en zijn gladde tong te gebruiken om spelers om te kopen. Denk de gokchinees, maal honderd.

 

TRIGON

 • Echte naam: Trigon
 • Eerste verschijning: The New Teen Titans #2 (1981)
 • Uitgeverij: DC Comics
 • Gecreëerd door: Marv Wolfman en George Pérez

 

trigon

Deze sadistische demon is één van de machtigste, meest invloedrijke en gevaarlijkste wezens uit het hele DC-universum. Ook is hij de vader van Raven, gekend van de Teen Titans.

Positie op het veld: Laatste man. Trigon heeft immers de neiging om iedereen rondom hem te doden, probeer daar maar eens voorbij te komen.

 

HELLBOY

 • Echte naam: Anung un Rama
 • Eerste verschijning: Next Men #21 (1993)
 • Uitgeverij: Dark Horse Comics
 • Gecreëerd door: Mike Mignola

 

hellboy

Hellboy werd als jonge demon tot de Aarde geroepen door een bende Nazi-occultisten. Hij groeide echter op in de zorg van Professor Bruttenholm als een normale jongen. Wanneer hij volwassen werd, vervoegde hij de BPRD (Bureau for Paranormal Research and Defense) en werd hij ‘s werelds machtigste paranormale detective en een held in zijn eigen recht.

Positie op het veld: Rechtsback. Hellboy heeft immers de Right Hand of Doom om eender welke spits te stoppen.

 

AZAZEL

 • Echte naam: Azazel
 • Eerste verschijning: Uncanny X-Men #428 (2003)
 • Uitgeverij: Marvel
 • Gecreëerd door: Chuck Austen en Sean Phillips
 

azazel

Deze demonische mutant is de vader van de goedaardige teleporterende X-Man Nightcrawler. Azazel bezit dezelfde krachten, maar is een pak sadistischer, demonischer, kwaadaardiger en, jawel, charmanter dan hij doet uitschijnen (vraag dat laatste maar aan Mystique, Nightcrawler’s moeder). Hij en zijn groep de Neyaphim stammen al uit Bijbelse tijden, maar Azazel’s toegang tot het Aardse rijk is beperkt.

Positie op het veld: Libero. Teleportatie is immers een handig redmiddel om snel de bal van de ene kant naar de andere mee te nemen.

 

KID DEVIL

 • Echte naam: Edward Alan “Eddie” Bloomberg
 • Eerste verschijning: Fury of Firestorm #24 (1984), als Kid Devil in Blue Devil #14 (1985)
 • Uitgeverij: DC Comics
 • Gecreëerd door: Alan Kupperberg, Dan Mishkin, Gary Cohn

kiddevil

Eddie was een grote fan van DC-superheld Blue Devil (dewelke onze selectie niet haalde for obvious reasons) en wou niets liever dan zijn sidekick zijn. Hij kreeg meermaals deze kans, maar – na een foute deal met de demonische Neron – werd Eddie zelf gedoemd tot een duivelachtig uiterlijk en demonische krachten, riskeert hij zijn ziel te verliezen en verzuurde zijn relatie met Blue Devil.

Positie op het veld: Linkshalf.

 

SATAN (KATIE FITZGERALD)

 • Echte naam: Satan
 • Eerste verschijning: Spawn #158 (2006)
 • Uitgeverij: Image Comics
 • Gecreëerd door: Todd McFarlane, David Hine, Philip Tan

 

satanspawn

In de wereld van Todd McFarlane’s Spawn werden God en Satan herboren op Aarde als de miraculeuze kinderen van Terry Fitzgerald en Wanda Blake, twee belangrijke figuren in het leven van Spawn Al Simmons. Satan werd herboren als Katie Fitzgerald en stopte maar niet met ruziemaken met haar broertje, Jake. Toen de apocalyps naderde werd duidelijk waarom. Jake en Katie waren simpelweg God en Satan – twee broers dewelke hun oorlog op Aarde kwamen uitvechten vooraleer Spawn hier een stokje voor stak. Jaren dachten we dat het om Malebolgia ging, maar sindsdien weten we dat deze Satan de onbetwiste heerser van de hel is in het Spawn-universum.

Positie op het veld: Centrale middenvelder, vermits hij toch de naam draagt van de figuur waar al deze personages op zijn gebaseerd, is het alleen maar logisch dat alles rond hem lijkt te draaien.

 

LADY DEMON

 • Echte naam: Lady Death
 • Eerste verschijning: Lady Death – Between Heaven and Hell #3 (1995)
 • Uitgeverij: Chaos! Comics
 • Gecreëerd door: Brian Pulido

 

ladydemon

Lady Demon startte als het demonische, geëvolueerde alter ego van Lady Death, maar evolueerde uiteindelijk tot een apart personage wanneer haar ziel fuseerde met een Aardse vrouw. Ze mag dan wel de enige vrouw in ons team zijn, haar moordzuchtige driften maken haar tot één van de gevaarlijkste en meest onvoorspelbare personages in deze lijst.

Positie op het veld: Rechtshalf.

 

ATROCITUS

 • Echte naam: Atros
 • Eerste verschijning: Green Lantern #25 (2007)
 • Uitgeverij: DC Comics
 • Gecreëerd door: Geoff Johns en Ethan Van Sciver
 

atrocitus

Technisch gezien is Atrocitus geen demon uit de hel, maar vermits hij afkomstig is uit de verloren ruimtesector 666 mocht hij door de selectie. De meedogenloze leider van het Red Lantern Corps put zijn kracht uit pure woede en is daarmee één van de meest geduchte vijanden van DC’s Green Lanterns.

Positie op het veld: Aanvaller, niets beter dan een Red Lantern power ring en een gezonde dosis woede om door de verdediging van de tegenstander heen te beuken.

 

HOT STUFF THE LITTLE DEVIL

 • Echte naam: Hot Stuff
 • Eerste verschijning: Hot Stuff #1 (1957)
 • Uitgeverij: Harvey Comics
 • Gecreëerd door: Warren Kremer

 

hotstuff

Wat Casper is voor spoken, is Hot Stuff voor duivels en demonen. Laat je echter niet vangen door zijn schattige uiterlijk, zijn trouwe drietand en vuuradem zijn machtige wapens. Om over zijn ondeugende persoonlijkheid nog maar te zwijgen. Ook is hij het oudste comicbookpersonage in de hele lijst.

Positie op het veld: Aanvaller. Of verdediger. Of keeper. Wat hij maar wil. We kunnen hem niets weigeren. Just look at him!

 

LUCIFER

 • Echte naam: Lucifer Morningstar
 • Eerste verschijning: The Sandman #4 (1989)
 • Uitgeverij: DC Comics/Vertigo
 • Gecreëerd door: Neil Gaiman en Sam Kieth

 

lucifer

Deze versie van de gevallen engel uit Neil Gaimans The Sandman-serie bij DC/Vertigo heeft zichzelf heruitgevonden als de charmante eigenaar van een pianobar in Los Angeles. Hij heeft echter niets van zijn bovennatuurlijke goddelijke gaven moeten inboeten. Veruit één van de machtigste versies van de duivel in deze lijst.

Positie op het veld: Superspits, puur om zijn ego te sussen, en teamkapitein (vanwege zijn eigen bar).

 

Comments

comments


Arno

 
avatar
I'm not locked in here with you. You're locked in here with me.