Het derde deel van de nieuwe Conan the Barbarian-reeks was een voorlopig hoogtepuntje van deze comic. Conan en Belith kwamen eindelijk nader tot elkaar. De brute barbaar en de wulpse piratenkoningin gingen een verbintenis in lichaam en geest met elkaar aan. Of om het simpeler te zeggen: ze verklaarden elkaar de liefde. Het sierlijke lijnenspel van Becky Cloonan (Demo, Channel Zero: Jennie One) bracht de scènes echt tot leven. Het werd zelfs zo erg dat ik het er warm van kreeg.
Met dit vierde deel moet la Cloonan tijdelijk plaats maken voor tekenaar James Harren (B.P.R.D) en dat laat zich meteen zien. Harren is een slimme tekenaar die op een kundige manier de illusie weet te wekken dat hij erg detailleerde achtergronden tekent. Wanneer je echter een moment neemt om stil te staan en te kijken naar het werk dan zie je echter zijn trukendoos in actie. En dat is redelijk ontgoochelend. Ik begrijp het wel, want het scheelt stukken qua tijd. Als ik een deadline had dan zou ik het ook zo doen. Maar ik hoef het niet mooi te vinden. De manier waarop Harren de hoofdpersonen tekent is beter. De figuren zijn gewoon volledig uitgewerkt. Maar ze wijken alleen teveel af van het werk van Cloonan. Het hoofd van Belith lijkt zo wel een manga poppetje. Haar ogen zijn groot. Te groot. En dan dat ingevallen kwakhoofdje. Ik ben geen fan. Het hoofd van Conan lijkt op zijn beurt dan weer soms op een karikatuur. In een andere reeks zou het niet erg geweest zijn maar het breekt te erg met het voorafgaande. Het schijnt normaal te zijn dan het gros van de tekenaars geen tientallen issues meer achter elkaar kan tekenen. Maar dan mag er toch wel worden nagedacht over de invaller. Dit is gewoon niks.
Het verhaal van Brian Wood (Demo, Northlanders) is dan beter. Conan en de piraten gaan terug naar de stad Messantia (voor het eerst gezien in deel één) om het helemaal leeg te schudden. Om dit voor elkaar te krijgen bieden ze Conan aan als gevangene. Hij wordt gezocht naar aanleiding van de gebeurtenissen in het eerste deel. Terwijl men de executie van Conan voorbereidt kunnen Belith en haar mannen de stad plunderen. Ze zullen onze vriend bevrijden voor hun vertrek. Kan Conan Belith vertrouwen? En wat als er nu iets mis gaat? Tja, om daarachter te komen zul je deze comic zelf moeten kopen.. Ik kan hem alvast wel aanraden. Het is eigenlijk een romancecomic in een barbaars schilletje.


