Review: Orchid #2-4

Pin It …And then, as now, survival of the cruelest was the sum of the...

…And then, as now, survival of the cruelest was the sum of the law.

De laatste keer dat we Orchid bezocht hebben was in deel 1. Ondertussen is de reeks van uitgeverij Dark Horse al aan het vierde deel bezig. Alle delen zijn van de hand van schrijver Tom Morello, de gitarist van Rage Against the Machine. Scott Hepburn (Star Wars: The Clone Wars) voorziet de art.

Orchid leeft in een wereld die ten onder is gegaan aan milieuvervuiling. De rijken heersen over de wereld met ijzeren hand. Arme mensen worden gebruikt als slaven. Tevens zijn de dieren gemuteerd naar vraatzuchtige wezens. De laatste keer dat we Orchid gezien hebben, werden zij en haar broer Yezhu meegenomen door slavendrijvers. Ze zijn ook in het gezelschap van Simon, een vrijheidsstrijder.

In het tweede deel volgen we verder wat er met onze drie hoofdrolspelers gebeurt. Tijdens hun gevangenschap komt Simon te weten dat zijn medevrijheidstrijder Anzo gevangen is genomen door de manschappen van Tomo Wolfe. Tomo is een heerser die voor niks terugdeinst. Simon zet een plan op om te ontsnappen en Anzo te bevrijden. Als hij uiteindelijk, met de hulp van Orchid, kan ontsnappen, komen ze in de wildernis terecht. Daar verstuikt Yezhu jammer genoeg zijn enkel. De anderen hebben dit niet meteen door waardoor hij alleen achterblijft en belaagd wordt door enkele gemuteerde beren. Gelukkig voor hem komt een mysterieuze vrouw tot zijn redding.

In het derde deel krijgen we meer uitleg over wie deze vrouw is. Ze blijkt een geadopteerde zus te zijn van de grootste leider die de armere mensen ooit hebben gehad. Generaal China kon met behulp van een magisch masker een opstand realiseren tegen leider Wolfe. In dit derde deel komen we alles te weten over dit masker en de geschiedenis van generaal China.

In het vierde deel focust Morello zich dan weer op Tomo Wolfe. Het masker is in handen van onze 3 hoofdrolspelers en Wolfe wil dit masker hebben. Hij neemt daarvoor Barrabas in dienst. Barrabas is een mutant die niet kan praten en zwarte ogen heeft. Bovendien kan hij de wilde dieren controleren. Als kind werd Barrabas door zijn eigen familie uitgestoten en gepest. Hij ontwikkelde daardoor al een haat tegenover de mensheid. Wolfe belooft hem dat hij alles in het werk zal stellen om ervoor te zorgen dat er nooit nog een dier slecht behandeld wordt. Dit is natuurlijk alleen het geval als Barrabas in zijn dienst komt werken, want Wolfe weet maar al te goed dat Barrabas een sterke medestander zal zijn.

Het verhaal dat Morello ons vertelt, is zeer boeiend. Na het eerste deel leek het al een veelbelovende serie te worden. Met deze nieuwe delen wordt dit vermoeden helemaal bevestigd. Het verhaal is origineel en Morello maakt van de verschillende delen goed gebruikt om de hele geschiedenis goed uit te leggen. Dankzij deze goede uitleg kan de lezer perfect volgen hoe het er in deze wereld aan toegaat en wat haar geschiedenis is. De rol van Orchid zelf blijft echter nog wel op de achtergrond. Voorlopig blijft ze gewoon een reisgezellin van vrijheidsstrijder Simon. Met elk deel zien we wel hoe haar wereld overhoop wordt gegooid en zien we duidelijk dat ze naar een punt toegroeit waarop ze de strijdbijl zal opnemen. De art van Hepburn past perfect bij deze reeks. Hij hanteert een ruwere, grauwe tekenstijl die de lezer meteen in de goede sfeer brengt van deze grauwe en ruwe wereld.

Deze serie is zeker een aanrader voor elke comicliefhebber. Het is een origineel verhaal over een nu al actueel thema.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Discussieer mee over dit Artikel op het forum

Gerelateerde berichten